Lutsk Cooperative Professional College of Lviv University of Trade and Economics

Історія та сучасність

Все починалося ще з середини 20-х років, коли на Волині набуває поширення ідея української кооперації, яка привела до створення чисельних кооперативів.

З 1926 року на Волині в різних містах розпочинають свою роботу кооперативні курси – передвісники постійно діючої торгово-кооперативної школи в м. Луцьку.

У Луцьку з 25 по 30 січня і з 1 по 21 березня 1926 року місцева організація “Просвіта” при допомозі “Р.С.У.К.” (Ревізійного Союзу Українських Кооперативів), організовують перші кооперативні курси.

Збереглися цікаві дані про перші двомісячні курси в м. Луцьку, які проходили з 10 січня по 10 березня 1928 року, і фотографії слухачів і викладачів цих курсів (див. фото 1).

На цих курсах, які за своєю програмою були найширші, викладалися різні  предмети, в т.ч.:

 1. Книговодство разом з практичними вправами – О.Ковалевський.
 2. Комерційна арифметика – інженер П. Пилипчук.
 3. Торговельна кореспонденція – І. Мацик.
 4. Кооперативна практика – інспектор Льончин Кобелянський.
 5. Вексльове право – В. Паляш.
 6. Кооперативне право – М. Маслов

Учбовий комбінат облспоживспілки був організований на початку 1940 року при Волинській облспоживспілці. В ньому станом на 3 червня 1940 року навчалося 119 чоловік. Вони вивчали техніку й організацію радянської торгівлі, статистику, звітність, Конституцію СРСРта інші предмети.На короткотермінових курсах, які працювали до 1 липня, навчалося 675 курсантів, а всього до кінця року навчання пройшли 1672 осіб.

На підготовку кооперативних кадрів державою було асигновано 1871800 карбованців. Також було відпущено 102 тисячі карбованців на будівництво учбового комбінату.

Війна припинила роботу учбово-курсового комбінату, він розпочав свою роботу уже після визволення Луцька від німецько-фашистських загарбників у 1944 році. 12 грудня 1944 р. розпочинає заняття перша група бухгалтерів сільпо терміном 3 місяці.

У 1946 році в школі навчались шість груп учнів за спеціальностями: ревізор, продавець, бухгалтер, а  педколектив нараховував 9 викладачів.

У 1947-1948 роках було створено методичні секції (циклові комісії) – математичну, економічну, мовну.

Протягом перших трьох воєнних років було випущено сім груп бухгалтерів сільпо, одну групу – інструкторів-ревізорів, одну групу – пакувальників та сортувальників яєць, групи інструкторів райспоживспілок та інші.

    З метою покращення практичного навчання було закріплено Милушівське сільпо як навчально-опорну базу торгово-кооперативної школи з бухгалтерського обліку, планування та техніки кооперативної торгівлі.

У вересні 1953р. прийнято рішення про будівництво торгово-кооперативної школи, яке завершилося в 1959 році.

25 листопада 1954 р. Постановою правління Волинської облспоживспілки було затверджено план будівництва гуртожитку торгово-кооперативної школи на 100 чол., яке було завершено в 1970 р.

   Педагогічний колектив у 1959 р. нараховував 26 викладачів і майстрів. Щорічний випуск у ці роки становив у середньому 180-210 випускників.

   Розпорядженням правління Укоопспілки № 797 від 29.08.1963 р.   було створено на базі учбово-консультаційного пункту Луцький філіал заочного відділення Рівненського кооперативного технікуму.

У 1967 р. було проведено добудову приміщення з 6 класів-кабінетів.

У1985 році училище стало називатись середнім, оскільки було розпочато підготовку продавців з трирічним строком навчання на базі 8-ми класів з отриманням загальної середньої освіти.

                У 1989 році було здано в експлуатацію новий навчальний корпус, у якому є актовий зал на 300 місць, їдальня на 100 посадочних місць, вісім аудиторій з препараторськими.

   Розпорядженням правління Укоопспілки № 563 від 7.12.1990 р. було перейменовано Луцький заочний кооперативний технікум у Луцький кооперативний технікум.

   15 квітня 1991 р. постановою правління Волинської облспоживспілка № 43 було створено Луцький кооперативний навчально-виробничий комплекс «ПТУ – технікум».

У 2008 році навчальний заклад став Луцьким кооперативним коледжем Львівської комерційної академії, а у 2016 році перейменовано в Луцький кооперативний коледж Львівського торговельно-економічного університету.

Життя влаштоване так, що необхідно вчитися щодня, щогодини, щохвилини… Сучасне сьогодення систематично дає нам складні завдання, ставить перед нами нові вершини. Темп сучасного життя диктує  свої  умови для досягнення успіху. І ми з вами разом здатні їх подолати.

Основне завдання, яке перед собою ставить адміністрація та педагогічний колектив Луцького кооперативного коледжу Львівського торговельно – економічного університету, сформувати конкурентоспроможного фахівця, який адаптований до сучасних умов життя. З цією метою в коледжі проводять лекції науковці  провідних університетів світу, зокрема Маркус Джоуб – доктор наук, професор Університету Маямі та Джозеф Кезель – професор, доктор біології, Президент Аризонської асоціації наукового креаціонізму.

Студенти ЛКК ЛТЕУ, з метою вдосконалення професійних вмінь, активно беруть участь в регіональних та міжнародних  тренінгах, конкурсах, олімпіадах, конференціях:

 • у тренінгу «Школа бізнесу» , спікерами якої є провідні бізнес-ресторатори, інвестори в сфері розваг, харчування та послуг провідних закладів Волині,  «Sort Waste  Forum: сортувальні ініціативи 2019», організаторами якого виступила  ГО «Агенція міжнародної співпраці»;
 • Всеукраїнському конкурсі кулінарного мистецтва та сервісу, організатором якого є  Всеукраїнська асоціація кулінарів;
 • науково-практичних конференціях, які організовуються на регіональному та всеукраїнському рівнях. 

Наші студенти стали призерами

 • в ІІ (обласному) етапі IХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2018-2019 н.р.  студентка спеціальності «Готельно-ресторанна справа» стала переможницею;
 • у регіональному відборі Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine з кулінарії та кондитерського мистецтва, наш студент  виборов срібло з кулінарії;
 • студентка спеціальності «Готельно-ресторанна справа» стала переможницею в номінації «Сервіс-клас» в Х обласному фестивалі «Заяви про себе і свою професію», а  в номінації «Арт-клас» наша команда   виборола срібло;
 • команда «Рататуй»  перемогла в обласному професійному конкурсі «Здорове харчування – запорука молодості і краси» в номінації «Найкраще меню»;
 • команда «Коопеліт» здобула перемогу у номінації «Кращі товарознавці непродовольчих товарів» у VIII Міжнародному фестивалі фахової майстерності «Комерцфест»;
 • в Міжнародному етнофестивалі кулінарного мистецтва здобули перемогу в номінації «Дотримання технологій приготування та презентації страв».

Традицією в коледжі є проведення майстер-класів студентами та учнями, які вдало поєднують навчання з професійною діяльністю. Освіта в Луцькому кооперативному коледжі ЛТЕУ дає можливість втілити в реальність найсміливіші мрії та сподівання.

Навчання у Луцькому кооперативному коледжі Львівського торговельно – економічного університету – це період, протягом якого наші студенти розвиваються у різних сферах. Активно працюють органи студентського самоврядування: студентська рада коледжу, органи самоврядування в гуртожитку, групах.

Щорічно представники студентської ради коледжу беруть участь у «Школі лідера», «Студентській          республіці». Координується робота з обласними студентськими органами самоврядування та благодійними організаціями.

Студентська рада співпрацює з багатьма громадськими  організаціями, зокрема: ГО «Переображення»; ВОГО «Ми плюс»; ВОМГО «Студентська Рада Волині»; ВОМГО «Центр Ефективної Комунікації»; БО «Міжнародний Благодійний Фонд», «Милосердні руки»  та ін. Також активно в коледжі  підтримується  волонтерський рух, співпраця із Волинським обласним благодійним фондом, Благодійною Організацією «Міжнародний Благодійний Фонд «Милосердні руки», «Червоний хрест», бере участь у Всеукраїнській акції «Серце до серця», «Серце патріота».

Студенти є активними учасниками заходів з проведення загальноміських санітарно-екологічних днів, акцій «Зробимо Луцьк чистим»,  «Збережемо довкілля», за що відзначені подяками Луцької міської ради. Завдяки Молодіжному центру Волині студенти коледжу, активні учасники проекту «Для всіх», який передбачає підтримку категорії дітей які позбавлені батьківської опіки.

Будучи задіяними у таких напрямках можна отримати корисний досвід, розвинути дух співробітництва і почуття відповідальності, а також розвивати лідерські якості та вміння працювати в команді. Це можливість знайти справжнього себе, реалізовувати свої задуми і втілювати свої мрії в реальність…

Коледж намагається зробити студентське життя різноманітним та цікавим, представляє інтереси студентів, забезпечує захист прав та інтересів студентів, здійснює організацію культурно-масових заходів, організовує проведення екскурсій,  благодійних ярмарок, екологічних заходів, конкурсів краси і талантів, різноманітних тренінгів і фестивалів, святкових та тематичних концертів, дискусійних клубів, займається суспільно – корисною роботою, сприяє формуванню активної життєвої позиції.

Студент – це особистість, яка любить сумлінно працювати і вміє відпочивати! Усміхнений, життєрадісний, творчий, креативний, сповнений енергії та нових ідей, ініціативний, всесторонньо розвинений, постійно займається самоосвітою, який вміє навчатися і відпочивати, проявляти себе у різних сферах життя – саме такий студент Луцького кооперативного коледжу!